Rezultate

Home / Rezultate

2016

Loc 11. Semimaraton Cluj 1h 22min
Loc 1 Triatlon Fara Asfalt;
Loc 1 Triatlon Transfier proba olimpica;
Loc 8 cat. 75 gen. Ironman Klagenfurt, Austria;
Loc 5 cat. 53 gen. Ironman Zurich, Elvetia;
Loc 4 Triatlon Challenge Mamaia, Constanta;
Loc 54 cat. 425 gen. Campionatul Mondial Ironman Kona, Hawaii 9h 57min 

2015

Loc 48. gen 416 Campionatul Mondial Ironman Kona, Hawaii 10h 9min
Loc 7.  Triatlonlon Challenge Mamaia
Loc      Transfier – DNF Nerecuperat dupa Klagenfurt
Loc 3.  gen 35 – Ironman Klagenfurt, Austria 9h 15min RECORD NATIONAL
Loc 3. Triatlon No Stress Olimp
Loc 2. Fara Asfalt la Munte
Loc 4. Maratonul celor 24 de inot cu echipa Otters

2014

Loc 1. Cross Brasov Heroes
Loc 5. Triatlon Trichallenge Mamaia
Loc 2. Triatlon Fara Asfalt la munte
Loc 2. Triatlon No Stres sosea
Loc 1. Triatlon Fara Asfalt Stafeta Traiesc Sanatos
Loc 4. Triatlon Metropolitan Brasov
Loc 2. Half Ironman Oradea 4h 29 min
Loc 3. Triatlon Fara Asfalt la mare
Loc 1. Triatlon Mogosoaia No Stres;
Loc 3. Maratonul celor 24 de ore de inot
Loc 12. categorie si 54 general Ironman 70.3 St Polten 4h 35 min;
Loc 30. Tour of Thassos 3h 30 min;
Maratonul Barcelona 3h 03 min;

2013

Guinness World Record in proba de maraton (6 persoane legate intre noi si finalizat in 2h 54 min)  (6 oct)
Loc 1. Duatlon Cetatea Brasovului – Stafeta Squeeze (21 sept)
Loc 3. Triatlon Challenge Mamaia (7 sept);
Loc 3. Triatlon Delta Rowmania (1 sept);
Loc 2. Triatlon No Stres Olimp (31 aug);
Loc 4. Triatlon Cupa Romaniei (25 aug);
Loc 3. Campionatul National de Triatlon (10 aug);
Loc 5. Triatlon Metropolitan Brasov (27 iul);
Loc 4. categorie, 69 general Ironman 70.3 Pescara (9 iul);
Loc 47 Semimaraton International Petrom (19 mai);
Loc 23 Semimaraton Intersport (6 apr);

2012

Loc 3. Campionatul National de Duatlon, Mures (20 mai)
Loc 3. Triatlon Medias
Loc 10. Triatlon Saint Ana’s Lake
Loc 10. Triatlon Challenge Mamaia

2011

Loc 20. Nationalele de Maraton (9 octombrie)
Loc 35. Maratonul International Raiffeisen Bank (9 octombrie)
Loc 5. Campionatul National de Triatlon (17 septembrie)
Loc 41. Campionatul National de Semi-Maraton (10 septembrie)
Loc 2. Triathlon Challenge Mamaia (3 septembrie)
Loc 20. Ironman 70.3 Wiesbaden, Germany 5:08 (14 august)
Loc 8. Triatlon Fara Asfalt cu echipa TYR (11 iunie)
Loc 5. Aqua Challenge (27 iulie)
Loc 2. Ironman Oradea (12 iunie) 10:17
Loc 4. Supermaratonul Bekescsaba – Arad – Beckecsaba (21-22 mai)
Loc 1. Maratonul Celor 24 de Ore de Inot Echipa Marinarii (3-4 mai)

2010

Loc 2. Triatlon “Challenge Mamaia” (11 septembrie)
Loc 3. Triatlon Campionatul National (28 august)
Loc 6. general. loc 1 categorie “Ironman Extreme Man Nagytad”(record national 9h 30′ , 14 august)
Loc 1. Triatlon “Haromszek” – stafeta ciclism (31 iunie)
Loc 2. Triatlon “Saint Ana Lake Extera” (3 iulie)
Loc 4. Triatlon “Fara Asfalt” – stafeta ciclism (26 iunie)
Loc 3. General, loc 1 categorie “Ironman Schloss Triatlon Motritzburg” ( 9h 35′, 12 iunie)
Loc 2. “Maratonul celor 24 de ore de inot” – stafeta (8-9 mai)
Loc 4. “Semimaratonul Piatra Mare” (20 februarie)
Loc 8. Concurs “Ski de Tura ” Zarnesti (31 ianuarie)

2009

Loc 4. Triatlon “Challenge Mamaia” (20 septembrie)
Loc 33. Campionatul National de Semimaraton (29 august)
Loc 2. Triatlon “Cupa Aluta” – stafeta ciclism (22 august)
Loc 11. General, loc 1 categorie “Ironman Extreme Man Nagyatad” (record national 9h 33′ , 15 august)
Loc 4. Triatlon “Haromszek” (2 august)
Loc 3. “Semimaratonul Sfantul Gheorghe” (25 iulie)
Loc 4. Campionatul National de MTB (12 iulie)
Loc 4. Campionatul Municipal de Triatlon (13 iunie)
Loc 4. “Maratonul celor 24 de ore de inot” – stafeta (9-10 mai)
Loc 2. “Duatlonul Sfantul Gheorghe” (26 aprilie)
Loc 7. Cupa “Grand Prix” (alergare pe pista, (25 aprilie)
Loc 2. Campionatul National de Duatlon (11 aprilie)
Loc 18. Campionatul National de Cros (4 martie)
Loc 3. “Semimaratonul Piatra Mare” (28 februarie)

2008

Loc 2. Duatlon “Cetatea Brasovului” (8 noiembrie)
Loc 1. Campionatul National de Triatlon, sprint (30 august)
Loc19. general, loc 1 categorie “Ironman Extreme Man Nagyatad” (record national 10h 09′ , 23 august)
Loc 1. Cupa Municipala Bucuresti, sprint (16 august)
Loc 16. Nationalele de tineret 5 km (alergare pe pista, 13 iulie)
Loc 13. Nationalele de tineret 10 km (alergare pe pista, 12 iulie)
Loc 14. Nationalele de atletism 5 km (alergare pe pista, 6 iunie)
Loc 10. Nationalele de atletism 10 km (alergare pe pista, 5 iunie)
Loc 1. “Maratonul DHL” – stafeta (21 iunie)
Loc 14. Internationalele de atletism 5 km (6 iunie)
Loc 27 general, loc 6 categorie “Half-Ironman Austria” (25 mai)
Loc 1. Campionatul National de Duatlon, sprint ( 17 mai)
Loc 2. “Maratonul celor 24 de ore de inot” – stafeta (3-4 mai)
Loc 4. “Grand Prix” alergare montana (3 mai)
Loc 3. “Crosul Sugas” alergare montana (2 februarie)

2007

Loc 2. Campionatul National de Triatlon, sprint (9 septembrie)
Loc 35. general, loc 3 categorie “Ironman Extreme Man Nagyatad” ( 10h 39′ 25 august)
Loc 4.Triatlon olimpic “Haromszek” (18 august)
Loc “Semimaratonul Sfantul Gheorghe” (28 iulie)
Loc 2. “Maratonul DHL” – stafeta (23 iunie)
Loc 6. “Cupa McDonald’s” (10 iunie)
Loc 8. “Maratonul celor 24 de ore de inot” – stafeta (4-5 mai)
Loc 10. Campionatul National de Duatlon, sprint (28 aprilie)

2006

Locul 13 Triatlonul Helvetica Profarm
Locul 6 Semimaratonul Sfantu Gheroghe
Locul 2 Maratonul DHL stafeta
Locul 6 Duatlonul Sfantu Gheorghe
Locul 1 Duatlonul JoyBike

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.